oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Alışveriş Merkezi ?şletme oyunu

TAM EKRAN

Alışveriş Merkezi ?şletme [3.2]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Bacarıq oyunları kategorisi altında paylaşılan Alışveriş Merkezi ?şletme oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Alışveriş merkezi işletme oyunu, ?ngilterenin Başkenti Londra'da geçiyor. Alışveriş merkeziniz internet dünyasına ait ürünler pazarlıyor ve müşterilerin isteklerine uygun departmanlar bulunuyor. Bu departmanlar müşterilerinizi MOUSE kullanarak onları kanca ile tutup bırakacağınız yerler. Oyuncambazi.com alışveriş merkezine müşteriler otobüs ile gelmeye başlayacaklar, inen her yolcunun başının üzerindeki düşünce balonunda ne istediğine dair resim belirecek ve siz onu isteğine uygun departmana göndereceksiniz. Uygun yere götürme işini mouse ile yapacaksınız. Örneğin başının üzerinde ZARF ?şARET? olan bir müşteriyi EMAIL MARKETING yazan yere bırakmalısınız. Size bir oyuncambazi.com ipucu verelim müşterilerinizin düşünce balonları ne renk ise gidecekleri departman da aynı renkte. Arada sıkışıp tuvalete gitmek isteyenler de olacak :)Oyuncambazi.com iyi eğlenceler diler.

Oyunla ilgili etiketler: Alışveriş Merkezi ?şletme


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : gunel5v |Tarih : 02.01.2012
cooox....... maaaaaraaaaqliiiiiiii......ooooyuuuuunduuuuuu....................!!!!!!
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *