oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Akıllı Dövüşcü oyunu

TAM EKRAN

Akıllı Dövüşcü [3.5]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Döyüş oyunları kategorisi altında paylaşılan Akıllı Dövüşcü oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Buda ilginç bir dövüs oyunu. Oyunda yapmaniz yada bilmeniz gereken hiç bir kavga hareketi yok oyun tamamen rakibi zekice teknikler ile yenme esasina dayaniyor, Oyun ekraninda dövüsçünüzün zeka seviyesini gösteren bir gösterge var rakibinize hamle yapmak için bu seviyenin en üstte oldugu ani yakalamaniz gerekiyor ancak bu sekilde rakibinizi alt edecek en iyi taktigi uygulayabiliyorsunuz. Oyun yüklendikten sonra oyun ekraninin herhangi bir yerine tiklayin, gelecek ekranda sag altta yer alan butonlardan üsttekini tiklayip oyuna baslayin, dövüsçünüz beton bir sütuna karsi savasacak, sol üstteki gösterge en üste ulasiginda SPACE tusuna basarak en akilli hamle ile rakibinizi vurun. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Akıllı Dövüşcü


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *