oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Ajan Scarlet oyunu

TAM EKRAN

Ajan Scarlet [2.6]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Macəra oyunları kategorisi altında paylaşılan Ajan Scarlet oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Senatörün kizi kaçirildi, fidyeciler küçük kizin hayati karsiliginda para, askeri malzeme ve silahlar istiyorlar, küçük kizin hayatina karsilik istenen fidye ulusal güvenligi tehlikeye atacak boyutlarda, CIA den aldiginiz emir ile operasyona baslayan yetenekli ajan Scarlet i canlandiriyorsunuz, fidyeceilerin oyununu bozmali, küçük kizi kurtarmalisiniz, yükleme tamamlandiktan sonra SPACE tusuna basarak oyuna baslayin, klavyeden yön tuslarini kullanarak haraket edin SHIFT-X tuslari ile ates edin, SPACE tusuyla ziplayin, operasyonu basari ile tamamlamaya çalisarak oyunu oynayin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Ajan Scarlet


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *