oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Ajan Avcisi oyunu

TAM EKRAN

Ajan Avcisi [3.0]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Macəra oyunları kategorisi altında paylaşılan Ajan Avcisi oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
KGB ajanlarinin faaliyetleri ciddi tehdit olusturmaya basladi, bir ajan avcisi olarak KGB ajanlarinin pesine düsmeli ve olusturduklari tehditleri yok etmeli, ajanlarla savasmalisiniz. Yükleme tamamlandiktan sonra NEW GAME butonuna basin, Mouse unuzla aracinizi yönlendirip sol tiklama ile ates ederek KGB ajanlari ve BIG BOSS?u ve arabasini yok etmelisiniz, heyecanli takipler atesli çatismalar, aksiyonlarla dolu bu macerada ajanlari ve araçlarini yok ederken sivil vatandaslara zarar vermemeniz gerekiyor iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Ajan Avcisi


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar