oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Ağır siklet boks maçı oyunu

TAM EKRAN

Ağır siklet boks maçı [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Döyüş oyunları kategorisi altında paylaşılan Ağır siklet boks maçı oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
Tek(Player vs Pc) veya iki kişi(Player vs Player) oynanabilir.
Zorluk seviyesi(easy,normal,hard)
W,A,S,D ile yön verip, B,N,M ile yumruk atın, boşluk tuşu defans.
İki kişi oynarsanız 2. oyuncu ok tuşları ve 1,2,3,0 ı kullanacak.

Oyunla ilgili etiketler: Ağır siklet boks maçı


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Yazan : Huseyn Asurlu |Tarih : 25.04.2010
salam
Yazan : Vusala Mirishova |Tarih : 28.04.2010
sag olun
Yazan : husu eliyev |Tarih : 04.05.2010
oynamaq
Yazan : küabümiüsı |Tarih : 08.06.2010
çok salakça bir oyunnn
Yazan : Ezimli Allahverdi |Tarih : 23.01.2011
idmanci
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *