oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Acemi Pilot oyunu

TAM EKRAN

Acemi Pilot [3]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Bacarıq oyunları kategorisi altında paylaşılan Acemi Pilot oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
1. Dünya savasindan kalma üç uçaginiz var arkadaslarinizla iddia ya girdiniz kimin daha usta pilot oldugu ortaya çikacak bu yarismanin sonunda. Oyunda amaç en uzak mesafeye uçmak. Oyun yüklendikten sonra PLAY butonunu tiklayin, üç farkli uçaktan birini seçerek oyuna baslayin, SPACE tusuna basarak uçaginizi kaldirin ve yerden yüksekligini ara ara SPACE tusuna basarak ayarlamaya çalisin, yolculugunuz sirasinda füze, bomba ve engellerden uzak durmaya çalisin, verilen bonuslari ve yedek yakit depolarini alarak uçusa devam etmeye çalisin. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: Acemi Pilot


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur yorumunu gönder.

Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *