oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


Anahtar Toplama oyunu

TAM EKRAN

Anahtar Toplama [3.4]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Maraqlı oyunları kategorisi altında paylaşılan Anahtar Toplama oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
İlk açılan ekranda "ENTER NAME" yazan yere ismimizi yazıp "OK" tuşuna tıklıyoruz. Önümüze gelen ekranda aşağıda "PLAY" yazan yere tıklayın ve oyunu başlatın.

Oyun yukarı, aşağı, sağ ve sol yön tuşları ile oynanıyor. Önünüze çıkan tüm anahtarları toplamanız gerekiyor.

Sarı renkli sevimli yaratıklar çıkacak önünüze. Onları da toplayın. Çünkü size ekstra oyun hakkı demek. Kırmızı veya yeşil renkli yaratıklardan kaçın.

İyi oyunlar!


Oyunla ilgili etiketler: anahtar toplama sevimli


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar