oyun.az - oyun severlerin buluşma mekanı


BBC Ofis Boy oyunu

TAM EKRAN

BBC Ofis Boy [3.1]

Oyunu Puanla:

Açıklama: Uşaq oyunları kategorisi altında paylaşılan BBC Ofis Boy oyunu şu ana kadar defa oynanmıştır. Oyun sitemiz bunun gibi binnlerce oyunu barındırıyor.
BBC haber ajansinda ofis boy olarak çalismaktasiniz patronunuz kaybolan 5 video kasetinin bulunmasini istedi, kaset leri bulmak için bütün binayi oda oda dolasmali engelleri asmalai ve tehlikelerden uzak diurarak kasetleri toplamalisiniz. Oyun yüklendikten sonra PLAY butonuna basarak oyuna bslayin, klavyeden yön tuslarini kullanarak ofis boy u yönlendirin,. iyi eglenceler..

Oyunla ilgili etiketler: BBC Ofis Boy


Oyun oynamak faydalımıdır?
Yapılan bir araştırma göre her gün 1 saat oyun oynayan çocuklar, oynamayanlara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oluyorlar.

Oxford Üniversitesinin araştırmasına göre bilinenin aksine her gün 60 dakika video oyunları oynamanın çocuklara bir zararı yok. Tamam tersine yararı var.

Deneye 5000 çocuk üzerinde yapılmış. Bu çocuklardan bazıları hiç oyun oynamamış. Bazıları ise Sony Playstation veya bilgisayar tabanlı oyunlar oynamıştır.

Çalışmaya göre gençlerden günde çok fazla olmamak üzere oyun oynayanlar, oynamayanlara oranla daha sosyal oluyorlar. Ancak günde 3 saat veya fazla oynayanlarda durum değişiyor.

Yalnız günden 60 dakika veya daha az oynayanlar hayatta daha başarılı oluyor, sosyallik üst düzeyde oluyor. Hayattan daha fazla zevk alıyorlar. Onlar aynı zamanda daha az hiperaktif oluyorlar, duygusal sorunları daha az oluyor.

Bu araştırma aynı zamanda TV izlemekle kıyaslandığında oyun oynamanın daha faydalı olduğunu gösterdi.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yayınlanan video oyunlarının olumlu etkileri üzerine bir araştırma incelemeye göre, oyunlar çocukların öğrenme, sağlık ve sosyal becerilerini artırabilir.

Yazarlar çocuklara daha yararlı oyunlar ortaya çıkarmak için psikolog, doktorlar ve oyun tasarımcılarının birlikte çalışmaları gerektğini belirtiyorlar.
        

Yorumlar